عربيانگليسي
تشنگی تمرکز ذهنی را کم می‏کندشیرینی كسلی و خستگی افراد افسرده را از بین می‌بردبادام به دليل داشتن پتاسيم و منيزيم از گرفتگي عضلابرای حبوبات، نان و سایر فراورده های غلات، گیاهان و میوه ها اهمیت بیشتری قائل شوند.

نكاتي درباره وسايل پذيرايي 

 ابتدا بايد  به طرح، مدل و زيبايي آن ها توجه کرد. بيشتر مردم در خريد اين گونه وسايل، کمتر به آرايي و بيشتر به شکل و ظاهر آن ها توجه مي کنند.

بدون وجود ميز و سطوحي که بتوان وسايل ضروري را روي آن ها قرار داد، اتاق از نظر سرويس و پذيرايي، ناقص به نظر مي رسد. از اين رو، هميشه مقابل کاناپه، يک ميز بزرگ قرار دهيد.

فاصله کاناپه و وسايل نشيمن تا ميز، بايد به اندازه طول «دست» شما باشد; به طوري که دست به راحتي قادر به قرار دادن و برداشتن اشيا از روي ميز باشد.

همچنين، استفاده از ميزهايي دو طبقه و يا پايه هاي چرخ دار و نيز داراي کشو، براي قرار دادن ظروف پذيرايي با توجه به کارآيي اي که دارند امروزه بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرند.

میزبان باید سعی کند در انتخاب وسایل پذیرایی از جنس های مختلف استفاده نکند بلکه اگر از ظروف گران قیمت استفاده کند در میان آنها ظرف بدل و یا پلاستیکی به راحتی به چشم می خورد و زننده مي باشد.

خوراکی های  شما طبق اصول بهداشتی و تغذیه صحیح تهیه شود.

ظرف غذا به طرز پسندیده چیده شود میز و لوازم آن را در نهایت پا کیزگی مزین به گل و گیاه باشد. میز سفره را در اتاق طوری قرار بدهید که دراطرافش به آسانی بتوان گردش کرد. در مهمانی هایی که جمعیت زیاد است و نمی توان جا برای تمام مدعوین سر میز تهیه کرد غذا به صورت ایستاده صرف می شود . در اطراف میز به اندازه ی تمام مهمان ها بشقاب و قاشق و چنگال قرار می دهند ولی صندلی نمی گذارند .

ظرف های میوه را هم اگر قشنگ بچینید می توانید میان میز بگذارید. در مهمانی هایی که مدعوین دور میز می نشینند تا سه بشقاب می توان جلوی هر کس روی میز قرار داد ، بشقاب های سوپ خوری را روبروی هم می گذارید اگر سوپ در برنامه نیست بشقاب کوچکی که مخصوص ژله و كيك در سفره است ، جای آن ها می گذارید .

نمکدان،ظرف کره،خردل و مخلفات سفره و ترشی به قدری سر سفره بگذارید که هیچ کس از آن ها محروم نشود .

ظروف یخ و یخ گیر ، قاشق و چنگال بزرگ برای بریدن یا برداشتن خوراک حاضر باشد تا وقتی که سینی را در جهت تعارف دردست دارد معطل نماند.

اطاق غذا خوری باید در تابستان خنک و در زمستان گرم و روشنایی به قدركافي داشته باشد

.